Pejzaże „nostalgiczne”

Jakiś czas temu Matt Kloskowski na swoim blogu Lightroomkillertips opublikował świetny preset do Lightrooma „Nostalgic Effect”. Z biegiem czasu okazało się, że jest to najczęściej używany przeze mnie preset. Jest na tyle uniwersalny i dający świetne efekty, że postanowiłem podzielić się tym „odkryciem” na moim blogu. Powyższe zdjęcia powstały właśnie przy użyciu Nostalgic Effect Preset z małymi modyfikacjami.

Tomasz Niewęgłowski Opublikowane przez:

Fotograf od dzieciństwa. Zawodowo grafik od 2000 r. Obecnie brand designer i założyciel kolektywu kreatywnego Fogravis. Prywatnie miłośnik ciszy na łonie natury.

3 komentarze

 1. 2009.01.06

  Piękne zdjęcia…są tajemnicze i majestatyczne.

 2. 2010.01.11

  bardzo ciekawa kolorystyka i bogate detale, szczególnie zdjęcie 2 i 3 przypadło mi do gustu. nigdy nie próbowałam lightrooma, rozumiem, że jest to jakiś rodzaj gotowego efektu, który można wczytać do swojego zdjęcia?

 3. 2010.01.11

  Nie nazwałbym tego efektami, choć niektóre ustawienia faktycznie mogą wyglądać kosmicznie. Presety to po prostu pre-definiowane ustawienia suwaczków w Lightroomie, a że Lightroom ma ich trochę to i możliwości jest bardzo dużo.
  Zawsze gotowe presety traktuję jako punkt wyjścia do dalszych modyfikacji.

Leave a Reply